Mapa
Gynekologická Ambulancia – Gyn-MK, s.r.o.
Poliklinická časť pre dospelých – 2. poschodie
Nemocnica Poprad a.s.
052 7125 254, 0948 846 272 -  ďalšie kontakty

Poskytujeme komplexnú gynekologickú starostlivosť a komplexnú
starostlivosť počas gravidity s využitím najmodernejších vyšetrovacích metód a postupov.
Našim cieľom je zdravie, spokojnosť a pohoda ženy, budúcej matky i nenarodeného dieťaťa.

 

 

Denzitometrické vyšetrenie
05/02/2017 od 13:00 na našej ambulancii.

Milé pacientky pozývame Vás na denzitometrické vyšetrenie, ktoré
môže odhaliť stupeň rednutia hustoty kosti - ktorým sa
prejavuje ochorenie zvané Osteoporóza .

Osteoporóza (riedke kosti) je chronické ochorenie, ktoré dlho prebieha bez akýchkoľvek príznakov. Ide o ochorenie látkovej výmeny kostného tkaniva, ktoré sa prejavuje ubúdaním množstva kostnej hmoty a poruchami mikroarchitektúry kosti, čo vedie k oslabeniu pevnosti kosti a tým k zvýšenej lámavosti. Keď sa príznaky prejavia, osteoporóza je v pokročilom štádiu. Prišlo už totiž k takej strate kostnej hmoty, že sa kosti ľahko lámu aj bez akéhokoľvek vonkajšieho zásahu. Najviac sú ohrozené ženy po menopauze. K včasnému záchytu osteoporózy slúži vyšetrenie, ktoré sa volá denzitometria – meranie hustoty kosti.

Denzitometria (meranie hustoty kosti), ktorú budeme realizovať na ambulancii sa bude robiť prostredníctvom ultrazvukového pätového denzitometra. Ide o vyšetrenie, ktoré poskytne orientačný výsledok ohľadom stavu Vašich kostí, či máte kosti zdravé, v medzištádiu medzi zdravou kosťou a osteoporózou, resp. už v štádiu osteoporózy. Vyšetrenie trvá krátko – pár minút a je bezbolestné. Je potrebné vložiť bosú nohu do prístroja, ktorý odmeria hustotu kosti na päte. Výsledok dostanete okamžite po meraní. Pri meraní sa používa malé množstvo gélu , ktoré je na hlavici.  Vyšetrenie je samozrejme bezplatné  vekovo neobmedzené. 

 

V prípade záujmu nás kontaktujte aby sme si Vás zapísali do zoznamu.
Vzhľadom na rýchlosť vyšetrenia je počet pacientiek prakticky neobmedzený.
Tešíme sa na Vás.

Dôležité oznamy

Dňa 19/01/2018 piatok je ambulanica uzavretá z dôvodu účasti na onkogynekologickom kongrese :D

Akútne stavy zastupuje ambulancia hneď vedľa Dr. Bohmer, Kelemen, Zentko

Online objednávanie a registrácia

Využívanie elektronických služieb na stránke www.MojGynekolog.sk ("Online objednávanie") je podmienené registráciou a následným schválením.

V prípade, že chcete využívať možnosť elektronického objednávania sa na vyšetrenie v našej ambulancii a ešte ste sa pre využívanie elektronických služieb na našej www stránke neregistrovali, najprv vykonajte registráciu.

Plánované odbery a preventívne prehliadky

Upozorňujeme pacientky:

  • Aby na plánované odbery
    prišli v čase 07:00 – 08:30 nalačno.
     
  • Na preventívne prehliadky sú určené
    všetky dni mimo utorka - tehotenské poradne.

Milé pacientky prijímame aj nové pacientky na zaregistrovanie sa.

  • Pacientky, ktoré ešte nemajú svojho obvodného gynekológa môžu prísť bez akejkoľvek dokumentácie na ambulanciu, kde po pohovore a zistení osobnej anamnézy, zdravotného stavu a kontaktných údajov si ich zaregistrujeme.
  • Prosíme pacientky, ktoré prechádzajú od iného gynekológa na zaregistrovanie sa k nám, aby prišli osobne na ambulanciu, kde im vydáme výmenný list potrebný na odhlásenie sa od pôvodného gynekológa. Až potom po odhlásení od pôvodného gynekológa si Vás môžme registrovať a následne vyšetrovať a liečiť.

Pri akýchkoľvek nejasnostiach nám môžte vopred zavolať na horeuvedený kontakt.

Ako prispôsobiť ordinačné hodiny

Chceli by sme prispôsobiť ordinačné hodiny v našej ambulancii Vašim potrebám, preto v dôsledku veľmi nízkej návštevnosti našej ambulancie v piatok plánujeme predĺžiť ordinačné hodiny v poobednajších hodinách počas týždňa .V poobednajších ordinačných hodinách sa plánujeme venovať skôr preventívnym prehliadkam a plánovaným vyšetreniam , čím chceme vyhovieť hlavne  pracujúcim pacientkám a tak im uľahčiť uvoľnenie sa z práce, aby nemuseli brať náhradné voľno resp. Prácenechopnosť .

Preto prosím Vás zahlasujte (kliknutím na príslušnú ikonku príslušného dňa), ktorý deň by Vám najviac vyhovovali predĺžené poobednajšie ordinačné hodiny:

Pondelok

23%

Utorok

15%

Streda

62%
Celkový počet hlasov: 13

Trisomy test

Centrum prenatálnej ultrazvukovej diagnostiky

CORD BLOOD

PANORAMA

Pre Gyn-MK, s.r.o. generuje